HOREBİCA WEB SİTEMİZ YAYINDA !

Restaurant ve Cafe lerde görüp de, bulmakta zorlandığınız tüm ürünler, artık horebica.com da...

GARANTİ VE İADE KOŞULLARI
 • Sattığımız tüm ürünler esspordunyai.com.tr garantisi altındadır. Satın aldığınız ürünleri kullanmadan önce mutlaka test etmelisiniz. Ambalajından bozuk ya da kırık çıkan ürünlerin kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da YURTİÇİ KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 • İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.
 • Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş,    başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 • İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal fatura (sizdeki bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir. 
 • İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da YURTİÇİ KARGO ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.
 • Ürün seçiminde uyumsuzluk problemi yaşanabilecek ürünler için, mutlaka uyum konusunda teknik destek alarak sipariş vermelisiniz. Bu tip ürünlerin orijinal ambalajları açıldığında iade işlemleri mümkün olmamaktadır. 
 • İade İşlemleri incelenecek ve konu hakkında size ayrıntılı bilgi verilecektir.
 • İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.
 • esspordunyasi.com’un satışını yapmakta olduğu ürünler, siz değerli müşterilerimize ulaştırılmak üzere hasar kontrolünden geçmektedir. Direkt taşıma esnasında düşürülebilen veya kargo yüklemesinden kaynaklanan hasarlar olabilmektedir. Bu tip bir durumda yapmanız gerekenler;
 • Siparişiniz kargo görevlisi tarafından size ulaştırıldığında teslim almadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasar durumunda "Hasar Tespit Tutanağı" hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespit tutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargo görevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, "Kolide hasar bulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır." gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasında hasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problem yaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerle tutanak tutulması için görevliyi uyarınız. 
 • (Örn.: Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğu görülmüştür.)
 • Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında ise kargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanması doğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekli yardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz. 
 • Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda, değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgi verilecektir.
 • ÖNEMLİ: Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü size teslimatı yapan YURTİÇİ KARGO firması ile bize göndermelisiniz.
 • Kargoya teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ile YURTİÇİ Kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin içinde size ulaştırılmaktadır. Kolinizin içinden faturanızın çıkmaması durumunda derhal bizimle irtibat kurunuz. Faturanız veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır.
 • Siparişinizdeki ürünleri veya ürünü iade etmek istediğinizde uyulması gerekli ana kural aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 8 iş günü içerisinde esspordunyasi.com’ un düzenlemiş olduğu faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade etmenizdir. Diğer önemli hususta sitemizde bulunan garanti formunun içindeki iade kısmını doldurduktan sonra size gelecek onay bilgisi ile ürününüzü göndermenizdir. (Ürünün iade sebebini belirten bir notu faturanın yanına koymanız büyük önem arz etmektedir.)
Eskişehir Web Tasarım